Śniadanie Daje Moc

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w programie Śniadanie Daje Moc.

6 listopada punktualnie o godzinie 10:00 uczniowie klas: IIa, IIf i IIIb zasiedli do bardzo nietypowej lekcji zdrowego odżywiania. Tego dnia, zamiast zeszytów i piórników, na ławkach znalazły się składniki do przygotowania śniadania. Dzieci wyczarowały z nich kolorowe kanapki, owocowe sałatki i warzywne „wyspy”. Samodzielnie skomponowane pożywne śniadanie smakowało wyjątkowo!

Organizator programu - Partnerstwo dla Zdrowia – od wielu lat przeciwdziała niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propaguje wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a patronem regionalnym jest Dolnośląski Kurator Oświaty. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.sniadaniedajemoc.pl