Oddaj książkę – Stwórz bibliotekę – Zainspiruj innych

Wielka Zbiórka Książek zakończona! Wzięło w niej udział 77 uczniów. W sumie zebraliśmy 526 książek, ale nie wszystkie spełniły kryteria, przekazaliśmy więc 472!

W tym roku przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Zbiórki Książek, która trwała od 22 kwietnia do 22 maja. W tych dniach można było przynieść do biblioteki szkolnej nową lub używaną książkę (oczywiście w dobrym stanie!) o tematyce dziecięcej lub młodzieżowej. Zebrane książki trafiły do pacjentów oddziału dziecięcego oławskiego szpitala. Otrzymaliśmy podziękowania od Fundacji "Zaczytani.org" - organizatorów akcji, pani ordynator Olgi Ziółkowskiej i nauczycielek ze Szkoły Przyszpitalnej w Oławie, ale najważniejsze jest to, że wspólnie wyczarowaliśmy uśmiech na twarzach malych pacjentów i pomogliśmy stworzyć bibliotekę w miejscu nietypowym - na szpitalnym oddziale. Mamy nadzieję, że przebywające tam dzieci będą mogły dzięki temu choć na chwilę zapomnieć o bólu i przenieść się do krainy wyobraźni.