Bajkowa dżungla

Przygoda uczniów klasy 3 b w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Ratuszu.

W piątkowy wieczór 15 kwietnia uczniowie klasy 3b oraz ich wychowawczyni – Ewa Muszyńska – przekraczając próg Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej w Ratuszu, trafili do bajkowej dżungli. Byli na to przygotowani, o czym świadczyły afrykańskie stroje i fryzury dziewczynek. Chłopcy mieli wprawdzie jednego ucharakteryzowanego reprezentanta, ale nie można mu było odmówić wyobraźni i fantazji.

Po zakończonej zbiórce wszyscy brawurowo wystartowali i umiejętnie manewrując skrzydłami samolotu, przelecieli między regałami do samego serca puszczy. Szczęśliwe lądowanie uczczono tańcem z chustą animacyjną w afrykańskim rytmie.

Po tej sporej dawce wrażeń przyszła pora na wypełnienie misji. Wśród palm i lian, przy czterech ogniskach zasiadły grupy zadaniowe: tygrysy, słonie, żyrafy i lamparty.

Odczytano list od Króla Dżungli - Lwa Pierwszego Grzywiastego, z którego wynikało, że hieny ukradły magiczne berło, utrzymujące życie mieszkańców dżungli w zgodzie i harmonii. Król prosił o pomoc w przywróceniu ładu. Należało wykonać wiele zadań, między innymi rozpoznać odgłosy dzikich zwierząt,  ułożyć puzzle, wskazać różnice  czy  uzupełnić luki w tekście. Wszyscy doskonale się bawili, „wyginając śmiało ciało” we własnym układzie choreograficznym. Bardzo  przyjemne okazały się ostatnie zadania - gra planszowa i wykonywanie maski Króla Lwa.

Atrakcjom nie było końca. Uczestnicy wieczorno-nocnej imprezy w bibliotece spełnili prośbę króla. W nagrodę obejrzeli film „Madagaskar 2”. Był też poczęstunek i prezenty.

Dziękujemy Paniom z Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej za zaproszenie nas na imprezę, która była niezwykle przyjemnym uhonorowaniem Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej.