Spotkanie z Ciotką Klotką

28 kwietnia kilkunastu uczniów klas trzecich i czwartych z Klubu Przyjaciół Książki wybrało się do Oddziału Dziecięcego w Ratuszu na spotkanie z Ewą Chotomską.

Wcześniej poznali biografię autorki, a dzięki temu, że w naszej bibliotece znajduje się „Piosennik Ciotki Klotki” (książka z płytą), odsłuchali i zaśpiewali z Fasolkami powszechnie znane utwory. Ponieważ Wanda Chotomska, mama pani Ewy, dosłownie króluje na naszych regałach, przejrzeli również jej teksty.
W spotkaniu z artystką wzięły ponadto udział dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach oraz członkowie Klubu Molików Książkowych ze Szkoły Podstawowej nr 1.
Autorka wielu znanych tekstów piosenek, np. „Mydło lubi zabawę”, „Fantazja”, „Szczotka, pasta” i  kilku książek dla dzieci, scenarzystka niezapomnianych programów telewizyjnych - „Tik-Tak”, „Jedyneczka”, „Budzik”, świetna gawędziarka, nie mogła zawieść. W barwnym stroju „Ciotki Klotki” w nietuzinkowy sposób opowiedziała o dorastaniu do tworzenia u boku słynnej matki i swojej wieloletniej pracy w telewizji. W tę ciekawą opowieść pani Ewa wplatała fragmenty książek oraz piosenki, a wspólne śpiewanie ubogacała wesołą choreografią. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na nie zawsze łatwe pytania, rozwiązywały liczne zagadki i bawiły się w rymowanie. W nagrodę otrzymywały cukierki. Atmosfera w czasie spotkania była bardzo żywa, a podziękowania szczere.
Na koniec wiele osób zakupiło książki Ewy Chotomskiej oraz płyty z piosenkami opatrzonymi jej zabawnymi i mądrymi tekstami. Każdy autograf ubogacała błyskotliwa dedykacja.
Nie tylko uczestnicy spotkania wiele zyskali, szkolna biblioteka ma w swych zasobach nowe cymelia.