„Ostatnia książka świata”

W ramach projektu szkolnego „Dni Książki” 9 maja 2016 r. uczniowie klasy II f  oraz przedstawiciele Koła Przyjaciół Książki  wybrali się do Oddziału Dziecięcego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oławie, by uczestniczyć w spektaklu „Ostatnia książka świata”.

Aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa uświadamiali dzieciom, co by się  stało, gdyby zabrakło książek - wrót do świata wyobraźni.

Młodzi widzowie przeżyli niezwykłą przygodę w towarzystwie Zosi, jej dziadka, niedźwiadka Kryspina i tygrysa. Artyści natychmiast po pojawieniu się na umownej scenie nawiązali świetny kontakt z widownią. Dzieci dosłownie współtworzyły przedstawienie, podpowiadały rozwiązania, pomagały zrealizować plan, poprawiały błędy językowe tygrysa-analfabety, z przekonaniem namawiały do czytania książek, a nawet zobowiązały się poprowadzić bibliotekę, którą tygrys miał stworzyć, by odkupić swe winy (w pewnym momencie porwał i uwięził Zosię wraz z ostatnią książką świata).
Szkoda, że ta magiczna chwila trwała krótko (niewiele ponad pół godziny), ale przecież liczy się jakość, a spotkanie było niewątpliwie wyjątkowe.

Znów zaprzyjaźnione panie z oddziału dziecięcego umożliwiły nam piękne przeżycie. Dziękujemy!