Baśniobór na żywo

Drugi rok z rzędu uczestniczyliśmy w prawdziwym święcie książek, jakim jest Festiwal Literatury dla Dzieci.

W tym raju dla miłośników spędzania czasu nad dobrą książką można się było spotkać nie tylko ze świetnymi polskimi autorami, ale w zasięgu ręki znaleźli się także pisarze światowego formatu. Nam udało się poznać Martina Widmarka oraz Brandona Mulla.
Dzięki doskonałej organizacji tych wydarzeń bariera językowa zdawała się nie istnieć, a panowie okazali się ciepłymi, otwartymi, przesympatycznymi ludźmi, którzy z ochotą opowiadali o swojej przygodzie z pisarstwem, prywatnym życiu, rodzinie, inspiracjach, warsztacie i bez oporów odpowiadali nawet na najdziwniejsze pytania. Oczywiście była możliwość zakupienia ich książek w dobrych cenach, uzyskania wpisu, a nawet wykonania pamiątkowego zdjęcia. Wprawdzie samo czekanie na autograf trwało długo, bo kolejki były ogromne, ale naprawdę było warto!
Festiwal Literatury dla Dzieci zaledwie się skończył (podsumowanie wszystkich festiwalowych spotkań znajdziecie na stronie http://fldd.pl/2016/aktualnosci/), a już myślimy o przyszłorocznym i czynimy postanowienie o uczestnictwie. Takich wydarzeń nie wolno pomijać, więc już  w naszych kalendarzach rezerwujemy terminy, licząc na to, że spotkamy swoich ulubionych autorów i sami damy im wyjątkową okazję  poznania czytelników. Kogo się spodziewać?