Sukcesy Małgosi

Wspaniale, gdy się posiada talent, cudownie, kiedy się go w sobie odkryje, a wielkie szczęście umieć pielęgnować, by rozkwitał jak niezwykłe rośliny w przydomowym ogrodzie.

Małgosia Pasierbska jest uczennicą klasy 5 b. Nie rozstaje się ze swymi skrzypcami od 5 lat. Swój talent rozwija świadomie i pracowicie w Państwowej Szkole Muzycznej w Oławie. Przekonuje, że wielogodzinne granie nie męczy. Bardzo lubi brać udział w  konkursach, obserwować  kolegów i sprawdzać  własne umiejętności. Jeszcze bardziej lubi zdobywać nagrody. Szczególnie ważną jest ta otrzymana w Ogólnopolskim Konkursie w Warszawie. Wystąpiła wówczas na Zamku Królewskim, gdzie nagrała pierwsza płytę. Nagrody dumnie stojące na półce to między innymi za I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie w Warszawie, Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie w Kielcach.

Gosia jest uczestniczką projektu i gra w Lusławickiej Orkiestrze Talentów w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Inspirującą  pracę łączy ze świetną zabawą. Wyjazdy na liczne konkursy stają się okazją do poszerzania grona przyjaciół, rozmów i wymiany doświadczeń. Występy w ciekawych miejscach: w Kopalni Soli w Bochni, w Krakowskich Sukiennicach, w Oratorium Marianum we Wrocławiu, w Kielcach i w  Łańcucie, w Cieszynie czy w Zielonej Górze  na długo pozostaną w pamięci Małgosi, podobnie jak udział w rozmaitych warsztatach prowadzonych przez wybitnych skrzypków.

Małgosia ceni sobie koncertowanie w naszym mieście i w naszej szkole. Twierdzi, że „ miło jest być wśród swoich”. O czym marzy? Zostać zawodową skrzypaczką. Mówi, że może nawet kupi sobie białe buty na wysokich obcasach i białe skrzypce, bo to od nich wszystko się zaczęło. Jako pięcioletnia dziewczynka ujrzała w programie muzycznym piękną brunetkę pląsającą po scenie w lśniących butach barwy świeżego śniegu, grającą na tego samego koloru skrzypcach. Gosia zauroczona widowiskiem zapytała mamę, czy mogłaby się uczyć gry na skrzypcach, skrycie licząc na te buciki. I dostała pięknie błyszczące skrzypce. O butach szybko wtedy zapomniała. Dziś  wie, że z sercem grać na skrzypcach, kochać na tyle muzykę, by zasypiać  przy jej dźwiękach, budzić się ze śpiewem na ustach, czerpać ze źródła muzycznego radość  i darować ją słuchaczom , to istota pasji. To jej, jak określa poetycko „kawałek nieba z nutami zamiast gwiazd”.

Małgosia 21 marca tego roku uczestniczyła w VI Regionalnej Gali Talentów w Miliczu i została laureatką konkursu. A słonecznego majowego południa podczas VI Dolnośląskiej Gali Talentów we Wrocławiu wzruszająco opowiadała o swojej pasji, urozmaicając występ slajdami ciekawej prezentacji i grą na skrzypcach, wprawiając w zachwyt publiczność zaproszonych  gości i uczestników gali.

Gosię wyróżnia skromność i szczery uśmiech na twarzy oraz oczy ukrywające marzenia o występach  na polskich i zagranicznych scenach. A jak się ma marzenia, to można ufać, że się spełnią.