"Szóstoklasista Roku"

Szkoła Podstawowa nr 5 po raz siódmy zorganizowała Miejski Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Szóstoklasista Roku” pod patronatem Burmistrza Miasta Oława.

12 maja 2016 roku w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego rywalizowało między sobą 15 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych. Nas reprezentowali: Oliwia Smyczyńska  z klasy 6a, Michał Bryła z 6b oraz Aleksandra Golasz z 6d.

W składzie komisji konkursowej znaleźli się nauczyciele wszystkich oławskich szkół, w tym Wioletta Frischmann ucząca u nas  języka niemieckiego. Nagrody i dyplomy wręczali przedstawiciele Urzędu Miasta.

Wprawdzie nie udało się powtórzyć sukcesu Oli Szymkowiak sprzed roku, kiedy to pokonała wszystkich rywali, ale i tak jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, bowiem i oni wykazali się rozległą wiedzą, zdolnością szybkiego, logicznego myślenia i świetnym tempem pracy
oraz walecznością. Dziękujemy!