Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbyła się 30 września 2016r. Miała ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogli popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów! Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miła ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Projekt był realizowany od 19 września do 30 września 2016r.

W projekcie brały udział klasy III-VI oraz nauczyciele.

W ramach akcji odbyły się:

• zajęcia z piłkami EDUBAL (tabliczka mnożenie), w klasach III na lekcjach wychowania fizycznego
  • nauczyciele języka angielskiego i języka  niemieckiego, uczyli dzieci tabliczki mnożenia w języku angielskim i niemieckim
  • na zajęciach komputerowych dzieci wykonywały filmy z działaniami z tabliczki mnożenia
  • na lekcjach matematyki dzieci rozwiązywały zadania tekstowe z wykorzystaniem tabliczki mnożenia oraz kolejności wykonywania działań
  • uczniowie wraz z nauczycielami udekorowali korytarze szkolne w działania związane z tabliczką mnożenia
  • 30 września 2016 r. patrole złożone z wybranych uczniów sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, rodziców
  • 30 września 2016 r. w sali gimnastycznej odbył się mecz matematyczno-sportowy. Uczniowie oprócz konkurencji sportowych zmagali się również  z tabliczką mnożenia. W grupie klas czwartych zwyciężyła klasa 4b, w klasach piątych wygrała klasa 5b, a w klasach szóstych 6b. Wszyscy uczniowie klas 4-6 zostali obdarowani słodkim upominkiem fundowanym przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Koordynatorzy,
Organizator Lokalny - Nr licencji 157/2016