Pasowanie na ucznia

20 października odbyła się uroczystość przyjęcia do grona społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.

W sali gimnastycznej  zebrali się rodzice, pierwszoklasiści i zaproszeni goście: pani Małgorzata Pasierbowicz – zastępca burmistrza miasta Oława, pan Jerzy Owczarski – dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowo – Wychowawczych, pani  Dorota Miszczak – zastępca dyrektora ZOSiPOW oraz pani Kamila Bartoszek – przewodnicząca Rady Rodziców. Uroczystość poprowadziła pani wicedyrektor Bogumiła Bobińska oraz Zofia Żrałko i Antoni Barysz -  uczniowie klasy IIIc, która  pod kierunkiem wychowawczyni - Aleksandry Świerczyńskiej - przygotowała część artystyczną. Trzecioklasiści przedstawili kilka scenek z życia szkoły oraz przeprowadzili quiz sprawdzający wiedzę i przygotowanie pierwszaków do roli ucznia. Ponieważ dzieci świetnie poradziły sobie z „egzaminem”, można było przystąpić do ślubowania. Aktu pasowania dokonali wiceburmistrz Małgorzata Pasierbowicz i dyrektor ZOSiPOW Jerzy Owczarski. Przewodniczący klas pierwszych podpisali Akty Nadania Klasy. Na zakończenie uroczystości  pani burmistrz pogratulowała nowo pasowanym uczniom oraz ich rodzicom i wręczyła przewodniczącym klas rożki ze słodyczami. Pierwszoklasiści otrzymali także słowniki ortograficzne, a dzieci, które kontynuują naukę w klasie I -  książki „Dziwny wtorek profesora Piątka”.

Pani dyrektor Barbara Jarocka życzyła rodzicom, by zawsze byli dumni ze swoich dzieci i wspierali je w rozwoju oraz podziękowała wszystkim przybyłym na to ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie.

Po uroczystości nowo mianowani uczniowie udali się na słodki poczęstunek.