Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2016 r. uczniowie kas IV- VI i  nauczyciele, w odświętnych strojach udekorowanych kotylionami, zebrali się w sali gimnastycznej, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie klasa VI c wraz z wychowawczynią panią Edytą Jakubowską zaprezentowała program artystyczny, klasy IV- mapy myśli pod hasłem "Co patriota wiedzieć powinien". Klasy V omówiły wybrane sylwetki narodowych bohaterów, natomiast klasy VI pokazały prace plastyczne pt. "Wolność kocham i rozumiem"oraz odczytały ułożone rymowanki o niepodległej Ojczyźnie. Wspólne wykonanie utworu "Kocham Cię, Polsko" i słowa Pani Dyrektor o roli nauki i wypełnianiu obowiązków szkolnych jako patriotyzmie na co dzień uzupełniły to nastrojowe spotkanie, ktorego pomysłodawczyniami były panie: Wioletta Frischmann i  Edyta Jakubowska.