"Jem zdrowo i kolorowo"

W październiku i listopadzie w oddziałach przedszkolnych i klasach I - III realizowano projekt „Jem zdrowo i kolorowo”, którego celem było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprez uczenie zasad zdrowego odżywiania. Koordynatorkami projektu były panie Agnieszka Stanasiuk i Małgorzata Zadeberna.

Na zajęciach dzieci zdobywały wiedzę na temat produktów służących zdrowiu i   szkodliwych dla zdrowia, poznały zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania i spożywania posiłków, ale wykonywały również wiele zdań praktycznych, pracując indywidualnie bądź w grupach. Klasy I i dzieci z oddziałów przedszkolnych układały hasła i rymowanki zachęcające do zdrowego odżywiania się. Klasy II i III wykonały klasowe księgi przepisów na zdrowe sałatki i surówki. Wszystkie dzieci przygotowały plakaty zachęcające do spożywania owoców i warzyw. Wystawę można oglądać na łączniku.

8 listopada uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki niemu dzieci lepiej koncentrują się podczas lekcji, mają energię do nauki i siłę do zabawy. Pamiętając o tej zasadzie, wszyscy uczniowie w swoich klasach wspólnie przygotowali drugie śniadanie. Pomagali im rodzice. Były kolorowe  kanapki, pyszne sałatki owocowe, zdrowe koktajle i owocowe szaszłyki. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem i wspaniale sobie poradziły. Po pracy każda klasa zaprezentowała swoje śniadania i częstowała zdrowymi przekąskami starszych kolegów oraz pracowników szkoły. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

9 listopada na apelu szkolnym nastąpiło podsumowanie projektu. Klasy prezentowały wiersze, inscenizacje, zagadki i piosenki o zdrowym odżywianiu. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami.