Obchody Ogólnopolskich Dni Praw Dziecka

W piatek 18 listopada nasza klasa 5a wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę do Brzegu, aby uczestniczyc w Ogólnopolskich Dniach Praw Dziecka. Wspólnie z uczniami brzeskich szkół i przedszkoli bralismy udział w biciu rekordu we wspólnym śpiewaniu piosenki zespołu Łejery "Dziećmi jesteśmy tylko raz". I udało się !

Na placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu zgromadziło się tego pięknego, słonecznego dnia prawie 3 tysiące osób, głównie dzieci. Atmosfera była niesamowita, gdy nagle wśród nas pojawili się zaproszeni goście – Rzecznik Praw Dziecka, pan Marek Michalak oraz Dorota Zawadzka – słynna Superniania. Rozległy się oklaski. Goście udali się na scenę, zaczęli rozmawiać ze zgromadzoną młodzieżą. Bardzo duże wrażenie zrobił na wszystkich moment, gdy rozpoczęło sie wspólne śpiewanie przygotowanej piosenki. Potem w niebo uniosły się kolorowe balony. Widok był niesamowity. Do Brzegu przywieźliśmy papierowe zawieszki w kształcie serca, liści, ptaków, na których pisalismy zdanie "Szczęśliwy jestem, gdy...". Tutaj dzieci mogły wpisać swoje marzenia. Następnie te kolorowe znaki zostały zawieszone na " Drzewku Szczęścia ", pod którym zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie..

Wyjazd do Brzegu oraz uczestnictwo w tak istotnym dla dzieci wydarzeniu było dla nas niezapomnianym przeżyciem. Bicie rekordu we wspólnym spiewaniu piosenki to jeden z punktów programu obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Brzegu.