Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt bibliotecznych - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji biblioteka szkolna przeprowadziła wiele działań promujących czytelnictwo:

1. W środy na długiej przerwie na łączniku odbywał się minikonkurs „Kwadrans z książką” – uczniowie odgadywali tytuły książek na podstawie fragmentów czytanych przez łączników bibliotecznych i członków Koła Przyjaciół Książki.

2. „Kino-biblioteka”  - od 11 do 20 października uczniowie klas IV-VI mogli obejrzeć filmy będące adaptacją dzieł literackich („Mikołajek”, „Dziennik cwaniaczka”, „Koszmarny Karolek”, „Atramentowe serce”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Alicja po drugiej stronie lustra”, „Magiczne drzewo”).

3. Konkurs plastyczny Śladami bohaterów „W pustyni i w puszczy” (praca plastyczna będąca ilustracją w formie mapy do wydarzeń opisanych w powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”) – dla uczniów klas 1-3 i 4-6.

4. Konkurs literacki pod hasłem „Biblioteka jest dobra na wszystko” – od października 2016 do marca 2017r. (dla chętnych uczniów klas IV-VI). Tematy przewodnie:

październik – „Biblioteka przygotowuje do życia”
listopad – „Biblioteka na niepogodę”
grudzień – „Biblioteka nie tylko od święta”
styczeń – „Biblioteka na zimowe wieczory”
luty – „Biblioteka nie tylko dla zakochanych”
marzec  - „Biblioteka fajna jest!”

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu, podczas Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

5. Kiermasz Taniej Książki (w bibliotece szkolnej) – wszyscy chętni (uczniowie, nauczyciele, rodzice) mogą wzbogacić swoją domową biblioteczkę, kupując książki w atrakcyjnych cenach (kiermasz potrwa do końca roku kalendarzowego).

6. Akcja „Podaruj książkę bibliotece” – uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice mogą podarować bibliotece książki (nie muszą być nowe, ale w dobrym stanie).

7. Udział w konkursie EMPIKu Książki są fajne i kropka!naszą bibliotekę reprezentowała praca Mai Markowskiej z klasy Vd, która zdobyła 1150 głosów!  Gratulujemy!