Warsztaty kulinarne

6 grudnia członkowie Koła Przyjaciół Książki przygotowywali potrawy wigilijne i świąteczne, korzystając z książek kucharskich dostępnych w bibliotece oraz sprawdzonych rodzinnych przepisów.

Królowały ciasta i desery - piernik, pierniczki, murzynek, snickers, ciasto marchewkowe, wafel z karmelem, tort naleśnikowy, szyszki, ale pojawiły się także uszka z grzybami i barszcz czerwony. Było naprawdę smacznie!
W naszej bibliotece znajdziecie mnóstwo książek kucharskich dla dzieci i młodzieży. Szczególnie polecamy: "Słodki rok Kuby i Buby" Grzegorza Kasdepke, "Pichciuchy, czyli rodzina w kuchni" Odety Moro-Figurskiej i Marcina Budynka, "Gotuj z nami, dzieciakami!", "Wesołą kuchnię. Wierszyki dla dzieci" oraz "Łasuch lteracki" i "Na Gwiazdkę" Małgorzaty Musierowicz, gdzie znajdziecie nie tylko przepisy kulinarne, ale i wnikliwe komentarze czy ciekawostki.