„Święta tuż, tuż - tradycje i zwyczaje wielkanocne”

W kwietniu w oddziałach przedszkolnych i klasach I - III realizowano projekt „Święta tuż, tuż – tradycje i zwyczaje wielkanocne”, którego celem było zdobywanie wiedzy na temat Wielkanocy, przybliżenie dzieciom tradycji z różnych regionów Polski, kultywowanie zwyczajów świątecznych. Koordynatorkami projektu były panie Bożena Fotyga, Edyta Jarkiewicz i Małgorzata Zadeberna.

W ramach projektu uczniowie wykonali w klasach dekorację świąteczną, wyszukiwali przysłowia związane z Wielkanocą, projektowali kartki wielkanocne, zdobili jajka różnymi technikami. Wszystkie klasy przygotowały plakaty pisanek wielkanocnych, które zdobiły korytarze szkolne. Projekt podsumowano podczas apeli 10 i 12 kwietnia - dzieci zaprezentowały wiersze, inscenizacje i piosenki o tematyce świątecznej. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami.

Udział w projekcie wzbogacił i poszerzył wiedzę uczniów na temat symboli i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.