Miejski Konkurs Baśniowy

Dnia 6.04.2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie odbyła się kolejna edycja Miejskiego Konkursu Baśniowego. Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Hanna Ciepły (kl. IVd), Karina Kopała (kl. IVd) i Aleksandra Kowalczyk (kl. IVb).

Uczestnicy turnieju odwiedzali kolejne wyspy – Zatokę Wróżek, Łabędzią Krainę, Olśniewającą Baśniolandię, Trelelandię, Akwen Wzruszeń, Yutulandię, Krainę Pana Kleksa, Andersenową Przystań. Tam czekało na nich dziesięć różnych zadań – mieli, między innymi, napisać plan wydarzeń i sformułować pouczenia, stworzyć baśniową postać z atramentowego kleksa,  rozpoznać tajemnicze dźwięki, odszukać baśniowych bohaterów w diagramie oraz przedstawić życzenia do złotej rybki.
Czwartoklasiści wykazali się doskonałą znajomością lektur, refleksem i pomysłowością. Zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1.
Nasza drużyna, zajmując III miejsce, także udowodniła, że zna i kocha baśnie. Gratulujemy!