"Jak nie czytam, jak czytam"

1 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam", mającej na celu promocję czytelnictwa i bibliotek szkolnych.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego przedsięwzięcia była redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" - jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli.
W roku ubieglym,
podczas pierwszej edycji, 432 608 uczniów ustanowiło rekord w masowym czytaniu w jednym momencie.
W tym roku i my postanowiliśmy przyłączyć się do tej akcji.
W czasie długiej przerwy uczniowie klas IV-VI zgromadzili się na terenach zielonych przed biblioteką, by punktualnie o 10.00 wraz z innymi młodymi ludźmi z całej Polski podjąć próbę pobicia rekordu. Towarzyszyli im nauczyciele, wychowawcy i pracownicy szkoły (w sumie 322 osoby). Każdy zabrał w plener własną książkę, a by wygodniej się czytało, koce i karimaty. Klasy 5ci 5d przygotowały transparenty z hasłem akcji, a niektórzy uczniowie przebrali się za postacie literackie, by ubarwić to wyjątkowe wydarzenie.
Czy udało się pobić rekord? Tę informację znajdziecie wkrótce na stronie https://czytamy.org/