Moja książka marzeń

Dwunastoosobowa grupa uczniów, w większości członków Koła Przyjaciół Książki, w piękny piątkowy poranek 2 czerwca wybrała się do Ratusza na warsztaty prowadzone przez Monikę Sawicką. Efektem spotkania było sześć książeczek o marzeniach.

Dwuosobowe zespoły tworzyły okładkę, nadawały własny tytuł, opisywały swoje pragnienia i uwagi, co zrobić, by... Właśnie, jak podkreślała pisarka- marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Zatem, by spełnić swoje marzenia.
Renata Piątkowska, Ewa Chotomska, Rafał Kosik, Krzysztof Petek, Brandon Mull, Martin Widmark, a zupełnie niedawno Michał Zawadka, z którymi mieliśmy przyjemność się zobaczyć i w jakimś sensie ich poznać, sprawili, że poprzeczka znacząco poszła w górę. Dlatego byliśmy nieco zawiedzeni, że pani Monika nie przybliżyła nam swojej drogi do pisarstwa, nic też nie powiedziała na temat swojego warsztatu.
Doszukując się pozytywów, należy podkreślić, że uczniowie mieli okazję otworzyć się i w artystyczno-literackiej formie wyrazić pragnienia, nawet podzielić się nimi z innymi, głównie z partnerami współtworzącymi książeczkę. "Legalnie" można było opuścić szkolne mury i w czasie zajęć odbyć dość szybki, zawsze jednak spacer. Warsztaty zostały zorganizowane w pięknym miejscu, bo w "Koronce", pracujące tam panie bibliotekarki zapewniły wszelkie materiały do działania, w tym kolorowe gazety o różnej tematyce. Było wesoło, nikt się nie stresował. Prowadząca spotkanie nagrodziła wybrane osoby książkami swojego autorstwa, które można było również zakupić, chętnie rozdawała autografy, pozowała do wspólnych zdjęć, a idąc z duchem czasu - "wrzuciła" na Facebooka wspólne nagranie z pozdrowieniami z Oławy.
Uczestnikom warsztatów - i nie tylko - życzymy spełnienia marzeń!