Spartakiada sportowa

6 czerwca 2017 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w spartakiadzie sportowej. Koordynatorami imprezy były nauczycielki Małgorzata Piszczyńska i Małgorzata Zadeberna. Celem spartakiady było rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej, wdrażanie do rywalizacji zespołowej, ale przede wszystkim - dobra zabawa.

Wybrane drużyny z poszczególnych klas rywalizowały w 8 konkurencjach sportowych. Były to m.in.: skoki na piłkach, bieg slalomem z piłką, tor przeszkód, bieg na dystansie 50 m czy „tunel”. Drużynom kibicowali koledzy z klasy, którzy przygotowali bojowe okrzyki i kolorowe hasła. W grupie klas trzecich zwyciężyła klasa 3a, na poziomie klas drugich - klasa 2d, a wśród klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych najlepsza okazała się drużyna z klasy 1a. Na zakończenie nauczycielki podziękowały za wspólną zabawę i wręczyły drużynom pamiątkowe dyplomy.