W czas złotej jesieni to święto przypada,
Gdy wśród drzew podcieni grad kasztanów spada.
Kiedy liście z wiatrem tańczą bossa novę,
A świt wiesza mokre mgły październikowe.

13 października społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Edukacji Narodowej.
Apele z tej okazji przygotowały: klasa IIIb pod kierunkiem pani Małgorzaty Zadebernej oraz klasy IVd i Vd wraz z wychowawczyniami – panią Wiolettą Frischmann i panią Elżbietą Charczuk.

Programy artystyczne obfitowały nie tylko w wiersze i piosenki, ale i zabawne scenki z życia szkoły. Uczniowie uzdolnieni muzycznie przygotowali występy wokalne. Pięknie zaśpiewały Ala Waś i Amelka Kastelik. Daria Lichańska zagrała na skrzypcach „Menuta II” Jana Sebastiana Bacha, Pola Brzezicka porwała publiczność do tańca letnim przebojem „Despacito”, a starsi uczniowie wspólnie zaśpiewali „We Are The Champions” zespołu Queen oraz „Święty uśmiechnięty” Arki Noego. Na pianinie zagrały dla nas: Karina Kopała, Amelia Brząkała i Karina Piszczyńska. Piątoklasiści zaprezentowali układ akrobatyczny oraz hip-hop. Nie zabrakło również kwiatów i życzeń dla nauczycieli, ponieważ „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać” (M.Twain).