Pola Nadziei

Każda kropla dobroci czyni morze nadziei”.

25 października 2017 r.  w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste otwarcie IX edycji oławskich Pól Nadziei.

Pola Nadziei to kampania na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej nad ciężko chorymi i ich rodzinami. Wśród licznie przybyłych do urzędu obecni byli nie tylko pracownicy i wolontariusze Hospicjum Domowego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, ale również uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu oławskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Va - Anna Brzezińska i Dominika Pikaus - oraz nauczycielka j.niemieckiego, pani Wioletta Frischmann.

Na spotkaniu omówiony został plan pracy na nowy rok szkolny, a po części inauguracyjnej odbyło się wspólne sadzenie cebul żonkili na rabatce przy pomniku św. Jana Pawła II i po raz pierwszy przed wejściem do Term Jakuba. Na wiosnę zakwitną one na żółto jako symbol nadziei i życia.