Projekt „Odżywiam się zdrowo”

W październiku i listopadzie w klasach I-III oraz oddziałach przedszkolnych realizowano projekt „Odżywiam się zdrowo”, którego celem była promocja prawidłowego żywienia. Koordynatorkami projektu były panie: Agnieszka Stanasiuk, Jadwiga Mazurek i Małgorzata Zadeberna.

Na zajęciach dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania się uczniów według Instytutu Matki i Dziecka. Dzieci uczyły się piosenek i wierszy o zdrowiu, wykonywały klasowe księgi przepisów na zdrowe sałatki i surówki, tworzyły piramidy zdrowia. Wszystkie te działania wzmocniło spotkanie z dietetykiem - panią Jolantą Antroszenko, która opowiedziała dzieciom o prawidłowym odżywianiu, witaminach i ich wpływie na nasze zdrowie. Zwróciła uwagę na produkty spożywcze, które powinny znaleźć się w codziennej diecie.

W konkursie plastycznym dzieci wykonywały prace zachęcające do zdrowego odżywiania, które można podziwiać na korytarzu szkolnym.

W ramach projektu od kilku lat bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. 8 listopada dzieci przygotowywały w klasach drugie śniadanie. Pomagali im również rodzice. Było SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO. Po skończonej pracy na korytarzach szkolnych odbyła się prezentacja przygotowanych smakołyków. Dzieci mogły zobaczyć i spróbować tego, co przygotowali ich koledzy. Wspólne śniadanie składało się ze zdrowych i kolorowych kanapek, pysznych sałatek i szaszłyków owocowych, soków oraz koktajli. Wręczono także dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego.