TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 7.04. – 14. 04. 2014 r.

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH    7.04. – 14. 04. 2014 r.

W dniach od 7 do 14 kwietnia w naszej szkole miał miejsce Tydzień Języków Obcych. Ideą projektu stało się hasło: „ Język niemiecki i angielski – tak dalekie, a tak bliskie”. Hasło wskazywało na wspólną historię obu języków, ale również na ogromne różnice między nimi.

Cele projektu:

-  popularyzowanie wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów krajów anglo
i niemieckojęzycznych

- konfrontacja dwóch języków

- doskonalenie komunikacji w języku obcym

- współpraca grup języka angielskiego i niemieckiego oraz nauczycieli zespołu językowego

14 kwietnia podsumowaliśmy całe przedsięwzięcie. Wywiesiliśmy plakaty
na temat krajów z językiem angielskim i niemieckim jako językiem wiodącym, przygotowaliśmy stoiska, gdzie można było zobaczyć materiały
o i z krajów wcześniej wspomnianych. Stworzyliśmy namiastkę kawiarenki,
w której częstowaliśmy uczniów i nauczycieli herbatą angielską, niemieckimi piankami i amerykańskimi muffinkami czy popcornem. Całość została opatrzona muzyką pochodzącą z Austrii przygotowaną przez panią G. Grzeszczuk.

Koordynatorzy projektu:

Aneta Adamus, Aleksandra Kotyla, Ewa Nowicka,
Wioletta Frischmann oraz Elżbieta Pater .