Miejski Konkurs Baśniowy

12 kwietnia br. trzyosobowa drużyna, złożona z uczniów klas czwartych (laureatów szkolnego konkursu), wzięła udział w Miejskim Konkursie Baśniowym, zorganizowanym przez SP nr 2 im. Jakuba Sobieskiego w Oławie.

Uczestnicy "baśniowego pikniku" musieli wykazać się doskonałą znajomością wybranych utworów, rozwiązując liczne zadania turniejowe (m.in. rozpoznawanie baśniowych dźwięków, rekwizytów oraz fragmentów baśni, prezentacja przepisów na baśń, "baśniowe" dyktando).

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z nauczycieli polonistów (opiekunów poszczególnych drużyn). Najwięcej punktów zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, a III lokatę – SP nr 1. W tym roku nie znaleźliśmy się na podium, ale nasi reprezentanci – Michał Arabasz (4c), Filip Czuchnowski (4a) i Mateusz Sztypa (4e) – mieli możliwość rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół, a ponadto świetnie się bawili. Wszyscy uczestnicy Baśniowego Konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Oławie.