Projekt „Odżywiaj się zdrowo - żyj aktywnie i sportowo”

W kwietniu uczniowie klas IV-VI realizowali projekt „Odżywiaj się zdrowo - żyj aktywnie
i sportowo”.

i sportowo”. Koordynatorami projektu byli nauczyciele wychowania fizycznego – Elżbieta Charczuk
i Grzegorz Fidala. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem Maciejem Bychem, który przedstawił zasady zdrowego odżywiania oraz sposoby aktywnego spędzania czasu wolnego.
Na lekcjach wychowawczych uczyli się, jak postępować, by w przyszłości uniknąć chorób związanych
z brakiem ruchu i nieprawidłową dietą, na informatyce szukali filmów o otyłości wynikającej ze złego odżywiania, na lekcjach w-fu ustalali kaloryczność potraw i dobierali ćwiczenia, dzięki którym można „spalić” kalorie.

W „Dniu Warzyw i Owoców” rozdawano jabłka, a podczas „Dnia Sportowego” wszyscy chętni uczniowie mogli skorzystać z zajęć ruchowych, tanecznych, pograć w koszykówkę, siatkówkę lub piłkę nożną.

Zwieńczeniem projektu był wspólny taniec wszystkich uczniów na boisku „Orlik”.
W konkursie na najciekawszy „zdrowy przepis” zwyciężyła Wiktoria Kłodzińska z kl. Va.