Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”
(B. Conklin)”

12 października 2018 roku społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Apel z tej okazji przygotowały klasy 5b i 5c wraz z wychowawczyniami: M. Błaszków i B. Dawidowicz.

Program artystyczny obfitował w różnorodne piosenki i wiersze, które stały się wyrazem  podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i serce włożone w nauczanie i wychowanie uczniów. Podczas apelu uczennica z klasy 5c Marta Trzaska zaprezentowała na skrzypcach utwór Mirosława Gąsieńca  pt. „Polka”.

O oprawę muzyczna zadbała nauczycielka muzyki-  G. Grzeszczuk. Nauczyciele otrzymali bukieciki róż wykonane przez uczniów z koła bibułkarskiego oraz życzenia: „Niech Wam życie w pomyślności zawsze raźnie płynie, a co smutne i niemiłe, niech w pamięci ginie”.

W tym dniu także uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Dzień Edukacji Narodowej.
Apel przygotowała klasa 2d pod kierunkiem pani Agaty Markowskiej.
"Nauczyciel dobrze wie,
jak wesoło uczyć się.
Nauczyciel dobrze wie,
że nauka to jest super sprawa".

Tak śpiewali uczniowie dla wszystkich pań i panów, a na jesiennych listkach złożyli wszystkim nauczycielom z okazji ich święta serdeczne życzenia.

Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi: uczenie się”
(J. Kurczab).