Poznajemy zasady savoir-vivre.

Dnia 28.05.2014r. odbyło się podsumowanie projekty szkolnego Poznajemy zasady savoir-vivre – wspólnie  czytamy opowiadania Grzegorza Kasdepke

dla dzieci 5-6 letnich z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III.

Uczniowie prze 8 miesięcy poznawali przygody bohaterów opowiadań Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton. Savoir- vivre dla dzieci.” Te śmieszne i zarazem pouczające opowiadania były czytane przez nauczycieli świetlicy szkolnej, wychowawców klas i rodziców. Podczas omawiania lektury dzieci poznawały zasady dobrego zachowania, zrozumiały, że  stosowanie zwrotów grzecznościowych jest nieodzownym elementem kultury  osobistej, uczyły się rozumieć humor występujący w książce. Przedstawiały za pomocą technik plastycznych sytuacje i przeżycia inspirowane utworem literackim: portrety bohaterów opowiadań, komiksy  nawiązujące do treści opowiadań, przekładały słowa na obraz ruchu- odtwarzały podczas zabawy różne sytuacje z książki.

Dnia 28. maja na apelu szkolnym odbywającym się w 3 grupach wiekowych,  każda klasa prezentowała przygotowany wiersz, scenkę lub piosenkę mówiącą o kulturalnym zachowaniu. W miesiącu maju wychowawcy wraz z dziećmi wybrali z każdej klasy po 2 najkulturalniejsze osoby, dzieci te podczas podsumowania projektu nagrodzone zostały  dyplomami. Podsumowanie projektu zakończyło się quizem zorganizowanym w formie gry planszowej, dzieci rzucały kostką do gry i odpowiadały na pytania związane z zasadami kulturalnego zachowania a także treścią książki. Zwycięzcy otrzymali woreczki  cukierków dla swoich  klasy.

Koordynatorzy projektu B. Fotyga i W. Nosek