XI Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”

5 czerwca br. w Oddziale Dziecięcym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oławie odbyło się spotkanie młodych czytelników z Agnieszką Tyszką.

Na Dolnym Śląsku z dziećmi czytamy,
Czytają babcie, czytają mamy.
Czyta nam dziadek, czyta i tato,
Wszyscy czytamy przez całe lato.

5 czerwca br. w Oddziale Dziecięcym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oławie odbyło się spotkanie młodych czytelników z Agnieszką Tyszką – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jej prozę cechuje ciekawa fabuła i poczucie humoru – świadczą o tym już same tytuły opowieści: „Majle na miotle”, „M jak dżeM”, „Czego uszy nie widzą”. W 2005 roku pisarka otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za „Róże w garażu”. Właśnie ukazała się jej najnowsza książka - „Deszczowa zagadka inspektora Nielubca”, którą mamy już w szkolnej bibliotece – w dodatku z dedykacją autorki!
Kilkoro uczniów naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w spotkaniu, które zorganizowano w ramach akcji „Z książką na walizkach”. Przy tej okazji wręczono również nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego „W świecie książek Kornela Makuszyńskiego”. I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Sandra Grabarczyk z kl. 5b. Gratulujemy!