Koncert świąteczny „Pierwsza Gwiazdka”

Koncert kolęd w językach obcych stał się już naszą świąteczną tradycją. W tym roku również zaprosiliśmy do szkoły gości, by w przedświąteczny wieczór poczuć cudowny klimat Bożego Narodzenia i wspólnie cieszyć się muzyką.

Uczniowie na tle zimowych dekoracji i blasku latarni uczniowie śpiewali kolędy i piosenki po angielsku, niemiecku, włosku i hiszpańsku. Mogliśmy również posłuchać pięknej gry na pianinie i skrzypcach w wykonaniu Poli Brzezickiej, Melanii Grzanki, Leny Łucinkiewicz i Antoniego Sobieckiego.

Część muzyczna wzbogacona została informacjami na temat tradycji bożonarodzeniowych w krajach europejskich. Koncert przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego, a prowadziły uczennice klas szóstych -  Lena Buczak, Julia Marchewka, Hanna Markowska, Iga Szpilakowska i Zofia Walaś. Na zakończenie wicedyrektor Brygida Baranowska złożyła wszystkim życzenia świąteczne.