Dzień Dziecka 2021

Dzień Dziecka świętowaliśmy na rozmaite sposoby. Było kino, wycieczki do parku, lody, pizza i dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Najmłodsi (dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III) wybrali się do Centrum Sztuki na  film „Krudowie 2: Nowa Era”. W drodze powrotnej niektórzy wstąpili nawet na lody. Starsi (klasy IV-VII) spędzili ten dzień na terenach zielonych wokół szkoły, w parku miejskim i na miasteczku ruchu drogowego. Klasy 5b i 5c bawiły się na trampolinie, tyrolce (ta cieszyła się największym powodzeniem), sznurowych wieżach i w parku linowym. Klasa 5b rozegrała dodatkowo mecz piłkarski na boisku sportowym przy ulicy Spacerowej. Obie klasy poznały historię starych cmentarzy i zabytków przyrodniczych znajdujących się na terenie parku. Uczniowie klasy 7b i 7e również byli na wycieczce w parku, gdzie przeszli ścieżkę ekologiczną, a potem rozłożyli pod drzewkami koce i oddali się relaksowi.
Klasy 7a, 7d, 7f, 6b i 6c zostały w szkole i zorganizowały klasowe pikniki na terenach zielonych. Przepiękna, słoneczna pogoda sprzyjała odpoczynkowi i zabawom: graliśmy w różnorodne gry planszowe (najwięcej emocji wśród uczniów kl. 6c wywołała gra ruchowa Twister). Było przy tym radości, śmiechu co niemiara. Wspólnie spędzony czas upłynął miło i szybko, był również wspaniałą okazją do integracji i odpoczynku. Nie zabrakło także przyjemności dla podniebienia – jedliśmy lody, pizzę, owoce, słodycze...  Po okresie nauki zdalnej wszystkim nam bardzo brakowało wspólnych zabaw i wycieczek.
Czekamy na kolejny Dzień Dziecka!  I choć każdy rok przybliża nas do dorosłości, ciągle jesteśmy dziećmi, dziećmi naszych rodziców.