"Zielony Las"

17.09.2014 r. w Ratuszu Miejskim w Brzegu odbyła się gala podsumowująca konkurs „Zielony Las”. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie, którzy zebrali najwięcej surowców wtórnych: Martyna Jasiak kl. 2c, Julia Połeć kl. 2d, Laura Baca kl. 4c, Filip Bernacki kl. 4c, Ernest Greńczuk kl. 4c, Michał Kaczmar kl. 4c, Julia Pluta kl. 4c, Amelia Wojciechowska kl. 4c, Hanna Wojciechowska kl. 4c, Maria Wilgosz kl. 4c, Larysa Jazienicka kl. 6b.

Konkurs „Zielony Las” trwał od września 2013r. do czerwca 2014 r. Jego celem było propagowanie zachowań proekologicznych poprzez zbieranie surowców wtórnych. Uczniowie dwóch klas uczestniczyli także w warsztatach edukacyjnych na temat korzyści wynikających z segregowania odpadów.

Przez cały rok szkolny zbieraliśmy surowce wtórne: makulaturę, metalowe puszki po napojach, plastikowe butelki i baterie. Łącznie nasza szkoła zgromadziła:

4993 kg makulatury

11 000 szt. metalowych puszek po napojach

387 492 szt. butelek plastikowych

85203 szt. baterii

Nasi uczniowie odebrali z rąk Pana Franciszka Października Burmistrza Miasta Oława nagrodę za zajęcie III miejsca wśród oławskich szkół uczestniczących w konkursie.

W ogólnym rankingu (na 62 szkoły i przedszkola) zajęliśmy XII miejsce.

W rankingu klas na 124 klasy III miejsce zajęła klasa III c (obecnie klasa IVc), która zebrała najwięcej surowców w naszej szkole.

W rankingu uczniów (na 184 uczniów uczestniczących w konkursie) IV miejsce zajął Michał Kaczmar, obecnie uczeń klasy IVc.

Dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz wychowawcom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się do konkursu.

Otrzymane za surowce wtórne pieniądze przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych.

Ranking szkół, klas i uczniów biorących udział w konkursie znajduje się na stronie http://www.ekodziekujemy.pl/ranking

Szkolny koordynator konkursu Brygida Baranowska