Międzynarodowy Dzień Kropki 2021

Po raz kolejny świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Inicjatywa, podejmowana w ponad stu krajach świata, ma pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów.

Celem projektu, realizowanego w dniach 5-15 września 2021 r., było wdrażanie uczniów do pracy zespołowej, umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich mocnych stron i rozwijania talentów, wzmacnianie poczucia własnej wartości. W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-VIII, poznając ideę święta oraz postać Vashti - małej dziewczynki, która dzięki wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
Uczniowie klas I-VII wykonywali drzewa talentów oraz prace plastyczne pod hasłem "Co może powstać z kropki?", a także uczyli się piosenki o Vashti. Czwarto- i piątoklasiści na lekcjach języka polskiego pisali listy do Vashti, drugo- i trzecioklasiści wzięli udział w grze zadaniowej "W poszukiwaniu Kropki", a uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych odczytywali hasła zaszyfrowane alfabetem Morse'a (link do filmu). Najlepsza okazała się 7a, której rozwiązanie zagadki zajęło 6 minut. Niestety, nie wszystkim klasom udało się odczytać hasło, które brzmiało: "Ani talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie stworzą mistrza".