Tydzień Języków Obcych

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH, który obchodziliśmy od 4 do 8 października 2021 r., obfitował w wiele atrakcji.

Wtorek był dniem quizów i zagadek. W czasie lekcji nauczyciele odwiedzali poszczególne klasy i zadawali pytania językowe. Na długiej przerwie uczniowie szukali kodów QR. Na tablicach/gazetkach w różnych częściach szkoły (budynek A, B, C) pojawiło się łącznie 10 kodów gotowych do zeskanowania. Należało je odnaleźć, zeskanować telefonem i udzielić odpowiedzi na każde pytanie. Na platformie e-learningowej z kolei dostępny był quiz wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.
Środa była dniem kolorów. W tym dniu przyszliśmy do szkoły ubrani w kolory flagi wybranego kraju.
W czwartek, w dniu kinomana, na wybranych przerwach można było obejrzeć filmy edukacyjne (w języku polskim, angielskim oraz niemieckim) o różnej tematyce, np. o szkole w Zjednoczonym Królestwie, kuchni angielskiej itp.
Dzień melomana (piątek) był  okazją do posłuchania i pośpiewania piosenek znanych niemieckich oraz angielskich zespołów i piosenkarzy.
Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w liczne zabawy językowe, atrakcje i konkursy mające na celu promowanie nauki języków obcych, wzbudzanie motywacji do poznawania innych kultur oraz odkrywania sekretów i ciekawostek językowych. Efekty ich pracy - prezentacje wylosowanych krajów - można było podziwiać na wystawie przygotowanej na łączniku oraz na platformie e-learningowej.
Dziękujemy wszystkim Uczniom, wspierającym ich Nauczycielom i - zapraszamy na przyszłoroczną edycję!