Projekt wychowawczy „Jesteśmy stąd”

W ramach projektu  uczniowie klasy 6c z wychowawczynią Agnieszką Kornicką-Szyler poznają swoje miasto, nie tylko w jego współczesnym kształcie.

Starają się docierać do informacji dotyczących historii Oławy i dawnych jej mieszkańców. W ubiegłym roku uczestniczyli w pełnym zagadek spacerze po miejskim centrum z jego zabytkami, w tym roku ruszyli tropem historycznych miejsc w północno-zachodniej części miasta. Szóstoklasiści dowiedzieli się, w których budynkach sto lat temu uczyli się ich rówieśnicy i gdzie kończyły się zabudowania miejskie. Odwiedzili stary ewangelicki cmentarz położony przy ulicy Wiśniowej, gdzie z trudem odczytywali niemieckie nazwiska na ocalałych nagrobkach i włączyli się do prac porządkowych prowadzonych w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.
Dzięki tym wyprawom uczniowie zdobywają wiele ciekawych informacji o naszym mieście jako miejscu łączącym ludzi różnych wyznań i narodowości.