Szkolny projekt edukacyjny „Dzień rumianego jabłuszka”

28 września dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III świętowały Światowy Dzień Jabłka.

„Chcesz być zdrowy i wesoły, więc jabłuszko weź do szkoły!”

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Dzień rumianego jabłuszka” dzieci z oddziałów wychowania przedszkolnego i klas I, II, III w każdy wtorek października przynosiły do szkoły jabłko, które zjadały na drugie śniadanie, a 28 września świętowały Światowy Dzień Jabłka. Zajęcia w tym dniu rozpoczęły się od pogadanki na temat wartości odżywczych naszych rodzimych owoców. Jabłka są źródłem witamin C, B1, B2, B3, B5, β-karotenu, likopenu i wielu innych minerałów (m.in. potasu, żelaza, cynku) oraz błonnika roślinnego. Dzieci poznały także budowę jabłka i jego różne odmiany oraz śpiewały i interpretowały ruchem piosenkę „Rumiane jabłuszko”. Wzięły również udział w quizie „Co wiemy o jabłkach?” i wykonały plakaty z hasłami zachęcającymi do spożywania tych przepysznych i zdrowych owoców. Jabłko jest symbolem zdrowia, miłości, urodzaju i długowieczności. Dzięki regularnemu jedzeniu jabłek walczymy z cholesterolem, wspieramy proces trawienia, poprawiamy urodę i odżywiamy mózg. Można je wykorzystywać na różne sposoby – do kompotu, sałatek, soków, deserów, a nawet potraw z mięsa. Zachęcamy więc do sięgania po jabłka codziennie, bo są dostępne przez cały rok. Smacznego!