„Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole”

22 listopada dzieci z klas I-III wzięły udział w akcji „Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole”, zorganizowanej przez Oławski Klub Tenisa Stołowego M-G LKS „Odra” Oława z okazji 90. rocznicy powstania Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Podczas spotkania z panią Dorotą Borkowską - multimedalistką Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym - dzieci miały okazję poznać tę dyscyplinę sportu (zasady gry, różne techniki, sposoby trzymania rakietki), uczestniczyły też w zabawach oraz ćwiczeniach zaprezentowanych i przeprowadzonych przez Mistrzynię i wolontariuszy oławskiego klubu. Najlepiej poradził sobie Jerzy Michalak z klasy 3a, który pokonał rywali i zdobył tytuł Mistrza Tenisa Stołowego SP nr 8. Krótki sparing z Mistrzynią odbył również nasz gość - dyrektor Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej - pan Dariusz Witkowski.

Spotkanie poprowadził pan Grzegorz Łastowski - prezes M-G LKS „Odra” Oława, a towarzyszyli mu: wiceprezes Barbara Wiszniewska oraz młodzi zawodnicy: Michał Przygoda - absolwent SP 8, Karina Piszczyńska (8d) i Aurelia Popów (4a) - uczennice naszej szkoły.

Dzieci gorąco dopingowały swoich kolegów, chętnie uczestniczyły w zawodach sprawnościowych, a na koniec otrzymały wspaniałe nagrody za udział w grach i minikonkursie wiedzy o tenisie stołowym - plany lekcji, gadżety sportowe i zabawne magnesy ufundowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego.