Pasowanie na czytelnika 2021

W grudniu uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników.

Pierwszoklasiści poznali anatomię czytelnika, a następnie zdali egzamin ze znajomości zasad obowiązujących w bibliotece. Dzieci wykazały się także znajomością utworów literackich, bezbłędnie rozpoznając bohaterów i rekwizyty pochodzące z bajek, baśni i legend. Po złożeniu przyrzeczenia nastąpił akt pasowania i pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie otrzymali w prezencie zakładki do książek oraz wyprawki czytelnicze, przekazane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka - wielki człowiek”. W wyprawce znalazły się: książka „Pierwsze abecadło” (antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych), broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (poradnik dla rodziców i opiekunów) oraz kreatywny alfabet. Mamy nadzieję, że rozpoczęta przygoda z czytaniem zaowocuje miłością do książek i systematycznym korzystaniem z bibliotecznych zbiorów.