Pomoc dla Ukrainy

Nasza szkolna społeczność aktywnie włączyła się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Oławska Platforma Pomocy, mającą na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Samorząd Uczniowski od 1 marca zbiera najpotrzebniejsze artykuły dla uchodźców z Ukrainy. Pierwszy transport z darami wyruszył w środę 2 marca i dzień później dotarł na granicę, ale zbieramy do odwołania.
Nadal doposażamy apteczki - potrzebne są bandaże, środki do dezynfekcji, opatrunki, nożyczki, syropy dla dzieci. Brakuje także przyborów szkolnych (zeszytów, flamastrów, kredek, ołówków, bloków rysunkowych itp.), pościeli, koców, śpiworów, kołder, poduszek, prześcieradeł, naczyń (talerzy, szklanek, miseczek, sztućców), garnków oraz środków czystości (płynu do mycia naczyń, mleczka do czyszczenia itp.) i żywności (konserw, oleju, cukru, potraw w słoikach).
Rzeczy można przynosić na portiernię w Szkole Podstawowej nr 8 w Oławie lub do Ośrodka Kultury.
We wtorek 8 marca wolontariusze PCK prowadzili zbiórkę pieniężną na pomoc Ukrainie. Zebraliśmy 1600 zł.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc materialną dla rodzin przybywających z Ukrainy. Szczególne podziękowania składamy członkom Samorządu Uczniowskiego oraz Koła Wolontariatu działającego w naszej szkole, którzy segregowali i pakowali dary.