Prima aprilis - Dzień bez plecaka

1 kwietnia zdecydowana większość uczniów przybyła do szkoły bez plecaków, a podręczniki, zeszyty i przybory szkolne przyniesiono w nietypowych „nosidłach”.

Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości zastąpić czymś innym tradycyjne plecaki. W co można spakować przedmioty szkolne? Suszarka na pranie, taczki, walizki, poszwy i poszewki, wiadra, kartonowe pudła, koszyki sklepowe, wózki dla lalek, lodówki turystyczne, wózki transportowe, pokrowce na instrumenty czy podbierak na ryby to tylko niektóre z pomysłów, bowiem kreatywność naszych koleżanek i kolegów przerosła wszelkie oczekiwania. Sami zresztą możecie się o tym przekonać, oglądając fotorelację z wydarzenia.
Wbrew pozorom celem tego święta nie jest wcale odciążenie zmęczonych pleców uczniów. Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez Samorząd Uczniowski dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zabawny sposób. Kiedy przypada Dzień bez plecaka? To zależy od szkoły. My wybraliśmy 1 kwietnia (Prima aprilis), bo to przecież dzień żartów.