Tydzień Kultury Języka

Od 4 do 8 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w szkole Tydzień Kultury Języka, aby pogłębić świadomość językową i popularyzować kulturę słowa.

Rozpoczęliśmy w poniedziałek 4 kwietnia akcją pod hasłem „Uratujmy wołacz!”, która polegała na tym, aby w tym dniu przyłapać nauczycieli na niestosowaniu wołacza. Okazuje się, że pedagodzy zwracają się do uczniów w poprawnej formie, bo nikt nie zgłosił błędów. Przez cały tydzień uczniowie brali udział w licznych konkursach, a Tydzień Kultury Języka zakończyliśmy w piątek „Literackimi delicjami” - w bibliotece została przygotowana wystawa przysmaków związanych z literaturą, a zadaniem uczniów było powiązanie rekwizytów z tytułem lektury i uzasadnienie swojego wyboru.
Klasy młodsze wykonały z wychowawcami KLASOWE WIEŻE CZYTELNICZE.
Wszystkie materiały związane z projektem dostępne są na platformie elearningowej w sali BIBLIOTEKA SZKOLNA.
Wyniki konkursów:
Klasy IV „Literackie rodziny”:
I miejsce -  Maja Krzyśków 4b
II miejsce - Jakub Kuśmierczak 4d
III miejsce - Klara Kulesza 4b
Klasy V „Groch z kapustą”:
I miejsce ex aequo -Zuzanna Mielcarek 5d, Adam Borzęcki 5b
Klasy VII „Przysłowie prawdę ci powie”:
I miejsce - Martyna Kulesza 7c
Klay I-VIII „Literackie delicje”:
I miejsce - Maria Rubaszewska 3c