„Bliżej książki – bliżej świata” – Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwał od 8 do 15 maja 2022r. Nie mógł przejść niezauważony, więc na drzwiach i wewnątrz biblioteki znalazł się stosowny plakat, a w wypożyczalni wystawa.

Tym razem obchodom towarzyszyło hasło „Biblioteka - świat w jednym miejscu”, dlatego wyeksponowano popularnonaukowe książki podróżnicze, przygodowe książki z serii „Mazurscy w podróży”, zbiory baśni różnych narodów a także „Niezwykłe podróże po świecie Miki Geo” i bogato ilustrowany „Atlas świata” obejmujący poszczególne kontynenty, zawierający mnóstwo ciekawych informacji przyrodniczych i kulturowych, pokazujący różnorodność świata.
Do biblioteki zostali zaproszeni zerówkowicze. Pierwsza z grup postanowiła wyruszyć w podróż do Estonii. Dzieci niespodziewanie znalazły się na bagnach, by towarzyszyć zagubionemu chłopcu. Został uratowany przez łosia,  ale przedtem musiał spełnić postawiony warunek - miał być cicho i nie płoszyć zwierząt. Nie tylko ta historia zakończyła się szczęśliwie. Druga grupa przeniosła się w czasie, by wysłuchać baśni o biednych staruszkach skrzywdzonych przez gospodarza. Nie stać ich było na utrzymanie krowy, więc zamienili ją na gadający kociołek. Starowinka polerowała garnek, a on sprytnie się napełniał, dbając o to, by para nie głodowała. Wkrótce małżonkowie stali się bogaci, a gospodarz poniósł zasłużoną karę. Jeśli chcesz poznać szczegóły lub poznać inne opowieści, które przetrwały wieki dzięki bajarzom, sięgnij po zbiór baśni z całego świata zatytułowany „Bajarka opowiada”.
Nie tylko ta, ale mnóstwo innych książek czeka na Ciebie w bibliotece, by zabrać Cię w fascynującą podróż. Zapraszamy!