Konkurs ratowniczy

W piątek 3 czerwca odbyły się pierwsze szkolne zawody ratownicze, w których wzięło udział osiemnaścioro ósmoklasistów wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Uczestnicy mieli szansę sprawdzić wiedzę teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i zastosować ją w praktycznych sytuacjach. Organizatorką konkursu była nauczycielka EDB - pani Justyna Kłeczek, która zasiadła również w jury. Do pracy w komisji konkursowej zaproszeni zostali także pani Irena Orleańska - szkolna pielęgniarka i pan Ireneusz Bułajewski - lekarz internista. Zmaganiom ósmoklasistów przyglądała się pani dyrektor Barbara Jarocka. Jury miało bardzo ciężkie zadanie, ponieważ poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, a umiejętności rywalizujących zespołów wyrównane. Ostatecznie zwyciężyła para uczennic z 8e: Zofia Walaś i Karolina Baranowska. Drugie miejsce zajął duet z klasy 8b - Zuzanna Bartoszek i Gabriela Jańczyk, a miejsce trzecie przypadło Karolinie Kucharczyk i Zofii Żrałko z klasy 8c. Fundatorem nagród w konkursie był doktor Ireneusz Bułajewski.