„zDolny Ślązak” edycja 2021/2022

Troje uczniów naszej szkoły znalazło się w ścisłej czołówce konkursu „zDolny Ślązak”, którego celem jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań, doskonalenie umiejętności kluczowych i ponadprzedmiotowych oraz propagowanie idei wspierania uzdolnień.

Anna Rubaszewska, uczennica klasy 7b, została laureatką Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego, zdobywając maksymalną liczbę punktów i podczas Gali Laureatów, która odbyła się 17 maja 2022 r. w Aulii Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, odebrała z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - pana Romana Kowalczyka - dyplom uznania i pamiątkowy medal.
Mateusz Kowalczyk z klasy 8a został laureatem Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego, a uczennica klasy 8c Julia Marchewka - podwójną finalistką - z biologii i języka polskiego. Udział w konkursie był doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i porównania własnych osiągnięć z osiągnięciami uczniów wszystkich szkół podstawowych województwa dolnośląskiego.
Konkurs „zDolny Ślązak” jest organizowany od 2000 roku przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, a realizowany przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, przy współpracy z powiatowymi ośrodkami doradztwa dla nauczycieli oraz dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych, a także Wydziałem Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Adresatem konkursu są uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego, którzy mogą sprawdzić wiedzę z różnych przedmiotów: języka polskiego, matematyki, historii, biologii, geografii, chemii, fizyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego. W roku szkolnym 2021/2022 do dziewięciu konkursów „zDolny Ślązak” na etapie szkolnym przystąpiło 60 649 uczniów, na etapie powiatowym 3 738, a w finałach 665. Wśród nich wyłoniono 388 laureatów - wyróżnieni uczniowie pokonali trzy etapy: eliminacje szkolne, powiatowe i finał wojewódzki. Laureaci konkursów mają pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej.