„Poetycki ranek”

8 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poetycki ranek"”, w którym Pola Brzezicka zajęła II miejsce, a Zuzanna Bartoszek zdobyła wyróżnienie.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów oławskich szkół podstawowych, którzy zaprezentowali różnorodny repertuar - utwory poważne, żartobliwe, poezję śpiewaną. Jury w składzie: Mirosława Jagodzińska, Małgorzata Bąk i Teresa Lis po wysłuchaniu wszystkich występów wyłoniło zwycięzców:
I miejsce - Lena Antczak (SP 1) - Czesław Miłosz  „Moja wierna mowo”
II miejsce - Pola Brzezicka (SP 8, kl.7b) - Felicja Wanke-Lutobarska  „List do matki”
III miejsce - Weronika Sobiesiak (SP 2) -  „Mój anioł”
Wyróżnienia otrzymali:
Antonina Bielawska (SP 1), Emilia Kowalska (SP 2), Maria Żuławińska (SP 4), Zofia Broszkiewicz (SP 4), duet Agata Polasz i Aleksandra Zakonek (SP 4), Zuzanna Bartoszek (SP 8, kl.8b).