Finał konkursu „Kultura. To lubię”

Piątka z Ósemki w finale V edycji konkursu „Kultura. To lubię!”.
Nasi uczniowie wykazali się znajomością romantycznych tradycji i obyczajów, zajmując czołowe miejsca w trzech kategoriach: artystycznej, kulinarnej i literackiej.

Uuroczysty finał powiatowego konkursu „Kultura. To lubię!” (romantyzm polski), zorganizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, odbył się 13 czerwca.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- Daria Lichańska z kl. 7 b - II miejsce w kategorii literackiej (praca twórcza tematycznie nawiązująca do „Dziadów” Adama Mickiewicza)
- Mateusz Maszkowski z kl. 7 b - I miejsce w kategorii artystycznej (plakat z motywem „Romantyczności” Adama Mickiewicza)
- Zofia Walaś z kl. 8 e - II miejsce w kategorii kulinarnej (przygotowanie stoiska z zastawą porcelanową i podanie chłodnika litewskiego, omówienie receptury)
- Zuzanna Bartoszek z kl. 8 b - wyróżnienie w kategorii kulinarnej za przyrządzone kaszotto w sosie grzybowym według wybranego przepisu
- Roksana Czekańska z kl. 8 c - wyróżnienie w kategorii artystycznej (fotografia)
- Antoni Sobiecki z kl. 8 b - udział z plakatem w kategorii artystycznej
- Oliwier Wawer z kl. 8 b - udział z prezentacją multimedialną w kategorii artystycznej
Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu!
Dziękujemy CKZiU w Oławie za udostępnienie zdjęć.