Dzień Dziecka

Dzień Dziecka obchodziliśmy w tym roku pod znakiem pustych sal lekcyjnych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wybrały się do kina na film pt. „Pan Wilk i spółka”. Potem były wizyty w kawiarniach i lodziarniach, spacery, mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

Klasa 2d odwiedziła oławski Rynek, by odebrać nagrody za udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Oława pt. ,,Plastyczne duety - nasz wymarzony Dzień Dziecka” i wziąć udział we wspólnej zabawie. Konkurs był o tyle wyjątkowy, że prace należało wykonać w parach polsko-ukraińskich. W klasie 2d były to aż 3 pary: Tomasz Maślanka i Oleksandr Makarenko, Jan Oleszek i Michał Shepel oraz Lena Romcio i Daniil Kondratenko.
Klasy IV-VIII spędziły ten dzień w plenerze - na terenach zielonych wokół szkoły, w parku miejskim lub na miasteczku ruchu drogowego.
Klasy 7c i 7e wraz z wychowawczyniami - Alicją Barczyk i Janiną Sikorą oraz nauczycielką informatyki, Teresą Lewandowską, wybrały się natomiast do stolicy Dolnego Śląska, by w siedzibie Radia Wrocław obejrzeć spektakl teatralny „Kino vs teatr, czyli pojedynek sztuki”. Spektakl przykuł uwagę uczniów przekazem dotyczącym bohaterów doskonale im znanych z kina, ogromnym atutem przedstawienia była również muzyka i przepiękne kostiumy. Klasa 7e przed wyjazdem zdążyła jeszcze odwiedzić osiedlową lodziarnię. Wychowawczynie uraczyły także swoich wychowanków słodyczami. Wyjazd był bardzo udany pod każdym względem: piękny spektakl i wzorowa kultura osobista naszych uczniów stanowią zachętę do kolejnych wspólnych wycieczek.