Laureaci konkursu „Wędrówki szlakiem wartości”

Zofia Grabowska i Antoni Cholajda w gronie laureatów tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu „Wędrówki szlakiem wartości”.

Myślą przewodnią były słowa Andrzeja Majewskiego: „Drzewo pozbawione korzeni upada, człowiek też”, a patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wrocławia, Dolnośląski Kurator Oświaty, Arcybiskup Metropolita Wrocławski oraz Państwowa Dyrekcja Lasów Państwowych. Celem konkursu było rozwijanie zdolności uczniów, propagowanie szacunku do tradycji, dziedzictwa przodków, osiągnięć historii oraz poznawanie własnych korzeni i budowanie świadomości wpływu dziedzictwa na własne życie i światopogląd. Konkursy skierowane są do dzieci i młodzieży w wielu od 6 do 19 lat, różnych wyznań,  jak też do młodzieży i dzieci niepełnosprawnych bądź należących do mniejszości narodowych. W tym roku uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach: literackiej, recytatorskiej, teatralnej, plastycznej, multimedialnej, fotograficznej, filmowej, historycznej, wiedzy o Dolnym Śląsku  i językowej (język niemiecki).

Laureaci wystąpili na gali laureatów, prezentując swoje osiągnięcia. W tym roku nasza szkoła może poszczycić się laureatami w kategoriach: recytacja – III miejsce Antoniego Cholajdy z klasy 6b, który zaprezentował fragment prozy Katherine Applegate „Drzewo życzeń” oraz poezja śpiewana – III miejsce Zofii Grabowskiej z klasy 7e, która przedstawiła utwór „Jest taki kraj”. Antoni został także laureatem konkursu plastycznego. Poza wymienionymi osobami w konkursie plastycznym i recytatorskim wzięły udział uczennice klasy 4c – Daria Dawidowicz i Emilia Matysiak oraz Daria Lichańska z klasy 7b, która przedstawiła pracę literacką – opowiadanie odnoszące się do myśli przewodniej tegorocznej edycji. Gratulujemy osiągnięć i pięknych występów.

Galę laureatów można obejrzeć pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=7wdCh9LmL6k - Gala laureatów cz.1

https://www.youtube.com/watch?v=8zTMdmzqhTs - Gala laureatów cz.2