Międzynarodowy Dzień Kropki 2022

15 września 2022 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich kolegów i koleżanek z klas 1-8 ciekawą zabawę.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3) brali udział w grze terenowej pt. ,,W poszukiwaniu kropki.” Polegała ona na odszukaniu na terenie szkoły kolorowych znaków, pod którymi znajdowała się cyferka z jedną literką. Każda klasa otrzymała kartę zadań- wpisanie wszystkich liter na odpowiednie pola gwarantowało odczytanie hasła. Następnie hasło to każdy uczeń z klasy miał namalować metodą kropkowaną i wywiesić na gazetce. Pierwszoklasiści stworzyli śliczne, barwne biedronki, drugoklasiści- kołowrotki, a trzecioklasiści -koła młyńskie.

Uczniowie klas 4-8 na pierwszej lekcji otrzymali od członków SU zadanie zakodowane alfabetem Morse'a. Po odszyfrowaniu wiadomości do końca dnia mieli czas na rozwiązanie. Wyzwania były zróżnicowane: niektórzy tańczyli lambadę, makarenę, inni tworzyli pociąg, układali z plecaków kropki lub litery, śpiewali wychowawcy piosenki bądź malowali jego portret, a nawet wyklaskiwali alfabetem Morse'a przywitane: ,,dzień dobry”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to dzień wesołej zabawy.