„Dzień Zdrowego Śniadania”.

W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania w klasach I-III oraz oddziałach przedszkolnych w listopadzie został przeprowadzony projekt edukacyjny „Dzień Zdrowego Śniadania”.

Celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W ramach projektu w klasach odbyły się zajęcia na temat zdrowego żywienia opartego na produktach spożywczych, które powinny znaleźć się w codziennej diecie dziecka. Na podsumowanie projektu dzieci samodzielnie w klasach przygotowały drugie śniadanie pracując z ogromnym zaangażowaniem. Ostatnim punktem realizacji projektu była przygotowana przez dzieci prezentacja rymowanek, wierszyków i piosenek o zdrowiu, a na szkolnych „stolikach śniadaniowych” pojawiły się kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki oraz pyszne sałatki i surówki. Tego dnia w naszej szkole było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Projekt dał dzieciom nie tylko wspaniałą zabawę, szansę na integrację klas, ale również zwiększył świadomość dzieci na temat zdrowego odżywiania.

Koordynator projektu Małgorzata Zadeberna.